    • 3W 4W 5W 7W LED Driver Input AC90 265V Power Supply Built in Constant Current 300mA Lighting Transformers Output 3 12V 12 26V
    3W 4W 5W 7W LED Driver Input AC90 265V Power Supply Built in Constant Current 300mA Lighting Transformers Output 3 12V 12 26V3W 4W 5W 7W LED Driver Input AC90 265V Power Supply Built in Constant Current 300mA Lighting Transformers Output 3 12V 12 26V
    3W 4W 5W 7W LED Driver Input AC90 265V Power Supply Built in Constant Current 300mA Lighting Transformers Output 3 12V 12 26V  632959975199
    Rewards 2 reward points
    Price:
    Ship to
    Estimated Delivery Time: 28-50 days
    Fulfilled by Lotusrite HZ2 DC
    Spec.
    Quantity:
    Related Products
    • Description
    • Customer Reviews(0)
    Item specifics
    • Item Type Lighting Transformers
    • Model Number RP0436
    • Certification CCC
    • Certification ce
    • Output Signal LED Current Driver
    • Weight 0.05kg
    • Input Signal 50/60Hz
    • Warranty 1 years
    • Plug Type None
    • Material PCB
    • Features 3W / 4W / 5W / 7W
    • Output Voltage 200-300mA +5%
    • Input Voltage 85-265V
    • Power LED Driver 300mA
    • Wattage 3W 4W 5W 7W
    • Dimmable or not Not dimmable
    • Input Voltage LED Current Driver Input AC90-265V
    • Output Voltage 3-12v 12-26v
    • Features Lighting Transformers
    • Use DIY LED Lamps
    • Model LED Driver 300mA 280mA
    • Specification LEDs Power Supply Unit
    Product Description
    LED Current Driver Features:
    Brand new and high quality
    Energy saving, low heat
    Protection function: over voltage, overload, short circuit protection
    Safety Standard:meet CE, CCC, RoHS
    Applicable Lamp: E27/ GU10/ E14/ B22 Lamps and more
    LED Driver Specification:   3W LED Drive(Use 2 years) Input Voltage : 150-260V Output Voltage : 3-12V Output Current : 280-300mA     4W, 5W, 7W LED Drive(Use 2 years) Input Voltage : 150-260V Output Voltage : 12-26V Output Current :   280-300mA
    LED Current Driver Specifications:
    Item name: LED Lamp Driver
    Power: 3W / 4W / 5W / 7W
    Input Voltage: (Not Dimmable):85-265V
    Input signal: AC 50/60Hz
    Output current: 200-300mA +5%
    Material: PCB
    Work Temperature: -20 - 80°
    Features: Built-in(without box)
    Connection:
    RED/Led+: LED Output Positive
    White/Led-: LED Output Negative
    Featured recommendations
    Customer Images
    login <form action="" method="POST" name="customer_upload" enctype="multipart/form-data"> <table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" class="tableStyle_1"> <input type="hidden" name="cmod" value="customer_upload_images" /> <tr> <td colspan="3"> <h2 class="margin_t pad_1em">Upload this product's photo to Ebikpro.com</h2> </td> </tr> <tr> <td class="b g_t_r pad_r_5px">Images URL</td> <td class="g_t_l" colspan="2"><input type="file" name="images_file" class="name_win" ></td> </tr> <tr> <td>&nbsp;</td> <td colspan="2"><button type="submit"><span>Submit</span></button></td> </tr> </table> </form>
    Customer Videos
    login <form action="" method="POST" name="customer_upload" enctype="multipart/form-data"> <table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" class="tableStyle_1"> <input type="hidden" name="cmod" value="customer_upload_videos" /> <tr> <td colspan="3"> <h2 class="margin_t pad_1em">upload this product's video to Ebikpro.com</h2> </td> </tr> <tr> <td class="b g_t_r pad_r_5px">Videos Name</td> <td class="g_t_l" colspan="2"><input type="text" name="videos_name" class="inp name_win" ></td> </tr> <tr> <td class="b g_t_r pad_r_5px">YouTube URL</td> <td class="g_t_l" colspan="2"><input type="text" name="videos_url" class="inp name_win" ></td> </tr> <tr> <td>&nbsp;</td> <td colspan="2"><button type="submit"><span>Submit</span></button></td> </tr> </table> </form>